Skip to main content

Kici Átmozgatás Öccá’ – KKB Edzőtábor-o-zoo

Főtekergő 2018.03.28.

Groß güt!

A mai beszámoló inkább amolyan kis lapozgató, találj ki alá szöveg bubit típusú, mire gondolhatott a művész jellegű lesz. Szóval reggel nem keltünk fel korán, nem reggeliztünk meg hamar és nem indultunk el hajnalok hajnalán. Cserébe urasan szépen, rongyrázósba végig csorogtunk Fertőrákos-Fertőmeggyes-Ruszt útvonalon. Megmutattuk mennyire fasza gyerekek is vagyunk két nap halál után.

Reggel már mindenki lába olyan volt, mint a beton. Noh nem olyan erős, hanem olyan kötött. Napsütéses, undorító melegben kellett keróznunk. Köpedelem. Csendben átértünk Rusztra, ahol madlipz live-ot játszottunk Evelin, Alois és Günther gólya szereplésével, ahol a „gerlepár” Evelin és Alaois épp a CSOK-os fészket építette, míg Günti az öreg Jozef fészkét bontotta két fészekkel odébb.

Ruszti látogatásunk végén arra jutottunk, hogy elcsorgunk Fertőmeggyesre, ahonnan Ilmitzre akartunk át KOMpolni, de sajnos még korrán jöttünk, nem voltak felkészülve ránk. Persze jött egy Hans, aki ötven ojróért azonnali indulással kecsegtetve vitt volna minket át. Sejthetitek, hogy sajnos ezt a nem mindennapi, akciós lehetőséget most ki kellett hagynunk.

Délidő felé járt már a nap, és már épp ideje lett volna nekünk is elhúzni a levesnótát, amikor is felfedeztük, hogy turista paradicsomba „aus saison” érkeztünk. Így maradt a B terv és Fertőrákoson kutattunk ebéd után, mondani sem kell, hogy ha ez Ausztriában nem sikerült, itthon sem volt ez egyszerű feladvány, de végül ránk mosolygott a szerencse.

Míg mi a botrányos, napos időben ebédlőt találtunk és ebédeltünk, az időjárás pont tökéletessé vált kerékpározásra, amit amúgy is beszéltünk. Ez annyit tesz, hogy elkezdett szemetelni az eső, kicsit be is borult és még le is hűlt a levegő. Ezért jöttünk!

Innen még hazavettük az irányt Balf felé az eurovelo úton keresztül. Tomi felavatta a Mavic Cosmic kereket egy aranyos kis ugratós kapunál. Ezután még gyűjtöttük a szintet akarva-akaratlanul is.

Miután visszaértünk a Sopronba úgy döntöttük várost nézünk és végig jártuk a várfal sétányt.

Így lett végül a mai etap egy gatyaszagattó 50 km, közel 500m szint és egy egetrengető 16km/h-ás átlag valami nevetséges 100 körüli átlag pulzussal.

Holnap is jövünk! Csüszi!